An Foclóir Nua Béarla-Gaeilge
Bosca cuardaigh an Fhoclóra Nua Béarla-Gaeilge a leabú ar do shuíomh idirlín féin
  • EN > GA
  • GA > EN

formative

1 adjective influential in development múnlaitheachthey were my most formative years b'in iad na blianta ba mhó a raibh tionchar acu orm, b'in iad na blianta ba mhó a chuaigh i bhfeidhm orm, b'in iad na blianta ba thairbhí dom 2 adjective ED relating to sb's developmentfoirmitheach adjmúnlaitheachformative assessment measúnú múnlaitheach 3 adjective LING of morphemefoirmitheach adjformative suffix iarmhír fhoirmitheach 4 noun LING formative elementfoirmitheach